felhívás osztályközösségeknek
Ne Bántsátok Egymást figyelemfelhívó kampányunk elsősorban felsős és középiskolás diákoknak szól, de alsótagozatos osztályok jelentkezésének is örülünk A projekt célja, hogy támogassa az iskolai közösségek fejlődését és erősítését, valamint hatékonyan fellépjen az iskolai bántalmazások ellen. A program ösztönzi a diákokat és tanárokat, hogy együtt dolgozzanak egy biztonságosabb és támogatóbb iskolai környezet megteremtésén.
A Ne bántsátok Egymást kampány a bántalmazás és zaklatás elleni küzdelemre irányul az iskolai közösségekben. A figyelemfelhívás szükségét az iskolai bántalmazásokról szóló híradások gyarapodása, az esetek súlyossága és következményeinek tragikus kimenetele alapozza meg. Ez ellen közös erővel léphetünk fel.
Kampányunk arra koncentrál, hogy bemutassa a bántalmazás számos megjelenési formáját és megértesse, hogy a fizikai, érzelmi, verbális bántalmazások nem csak az áldozatokat érintik, de az elkövetőket és az egész iskolai közösséget negatívan befolyásolják.
A kampányhoz csatlakozó osztályok elkötelezik magukat a bántalmazó és zaklató magatartás elutasítása mellett, és arra ösztönzik egymást, hogy figyeljenek társaikra, szóljanak fel a problémás helyzetekben.
Az egyéni felelősségvállalás mellett kiemelt célunk az empátia kialakítása, az önreflektív gyakorlat elsajátításának segítése, ami fontos eleme a pozitív közösségformálásnak.
A Ne Bántsátok Egymást kampány fő célcsoportja a felsős és középiskolás diákok, családjaik, pedagógusaik, és valamennyi olyan kapcsolódó személy, akinek közvetlenül, vagy közvetve köze van a diákokhoz.
Közvetett célcsoportunk számára kiemelt üzenetünk annak a felelősségnek a hangsúlyozása, hogy a gyerekek számára a felnőttek a minta, így közös felelősség, milyen példákat mutatunk az utánunk érkező generációnak online, offline térben egyaránt.
Csatlakozzatok kampányunkhoz, tegyünk együtt a bántalmazások ellen!
Kampányunkra 2024. augusztus 22-től lehet jelentkezni
A projekt lényege, hogy közösen tegyünk az iskolai bántalmazások ellen. A projekt főszereplői maguk a diákok, akiknek az a feladatuk, hogy alkossanak saját projekteket annak érdekében, hogy az osztályközösségükben csökkenjen a csúfolás, kiközösítés, egymás kibeszélése, kigúnyolása, kinevetése és egyszerűen kedvesebbek legyenek egymással a diákok. A tavalyi tanévben megalkotott Bántalmazási Paktum alapján, segítségével az osztályok maguk készítik majd el saját paktumukat.
A „Piros Lapot az Iskolai Bántalmazás Ellen!” kampányhoz 3 különböző szinten csatlakozhatnak az osztályok, attól függően, hogy mekkora energiát és erőforrást szeretnének a bántalmazás elleni küzdelembe fektetni. Válasszátok ki, melyik szint illik leginkább az osztályotokhoz, és legyetek aktív részesei a változásnak!
Olyan feladatokat tartalmaz, amelyek minimális erőforrást igényelnek, de nagy hatást gyakorolhatnak.
Készítsétek el osztályotok saját Bántalmazás Elleni Paktumát.
Készítsetek osztályképeket saját készítésű piros lappal
Szervezzetek ismeretterjesztő előadást osztályfőnöki órán a bántalmazásról és annak következményeiről.
Készítsetek plakátokat a bántalmazás elleni küzdelemről, és helyezzétek el azokat az iskola területén.
Hozzatok létre támogató üzenetek falat az iskolában, ahol pozitív üzeneteket és bátorító szavakat írhattok egymásnak.
Ez a szint az előző feladatokon túl további aktivitást igényel az osztály részéről.
Az alacsony energiabefeketésű tevékenységek mellett szervezzetek osztályotokban Bántalmazás Elleni Tematikus Hetet, amikor kifejezetten a bántalmazás elleni küzdelemre összpontosítotok.
Kutassatok fel és vegyetek részt olyan programokon, ahol a bántalmazás felismeréséről, kezeléséről és megelőzéséről tanulhattok. Készítsetek összefoglalót, mikről tanultatok.
Készítsetek rövid videókat, amelyeken bemutatjákok a bántalmazás elleni küzdelem fontosságát és vegyetek részt a kampány online terjesztésében.
Ezen a szinten az osztályok részt vesznek a „Legszuperebb Osztályközösségek Kihívásjátékban”.
Az alacsony és közepes energiabefeketésú tevékenységek mellett vegyetek részt a Legszuperebb Osztályközösségek Kihívásjátékban.
Vállaljatok 3×30 napos kihívásokat, amikor osztályotokkal szabadon válaszott kihívásokat teljesítetek.
Alkossatok kortárs mentorprogramot, amelyben segítitek és támogatjátok egymást.
Ha a Hősök szintjén csatlakoztok a Ne Bántsátok Egymást! kampányhoz, lépjetek tovább a Legszuperebb Osztályközösségek Kihívásjátékra!
Kérjük, hogy minden munkátokat – legyen az fotó, videó, plakát, vagy írásos összefoglaló – dokumentáljátok, és küldjétek el az info@kamaszfesztival.hu e-mail címre. Az elküldött anyagokat a kampány weboldalán és közösségi média felületein is megjelenítjük.
Válasszatok szintet, és legyetek aktív részesei a „Piros Lapot az Iskolai Bántalmazás Ellen!” kampánynak! Tegyetek az iskolai bántalmazás ellen, és erősítsétek meg az osztályközösségeteket!
Barátokat, felejthetetlen pillanatokat, vidámságot, segítőket a bajban, örök emlékeket, egy szuper osztályközösséget.
Belépőket nyerhettek a X. Országos Osztálykirándulás – Kamaszfesztiválra!
Mivel az összes osztály szuper fontos küldetést teljesít, aki a „Ne Bántsátok Egymást!” kampányban valamilyen szinten részt vesz, mindenkit díjazni szeretnénk.
A Küzdőket és a Bajnokokat oklevelekkel jutalmazzuk.
A Hősöket, akik a Legszuperebb Osztályközösségek Kihívásjátékát is teljesítik, a X. Országos Osztálykirándulás – Kamaszfesztiválra érvényes belépőkkel készülünk jutalmazni.
Ahhoz, hogy ez sikerüljön, és minden eredményesen teljesítő osztály számára biztosítani tudjuk a Kamaszfesztiválon való részvétel lehetőségét, a csatlakozó osztályok településén működő önkormányzatokat az osztály támogatására kérjük fel. Erről bővebben a Kamaszbarát Önkormányzatok számára készült felhívásban olvshattok.
A piros lap 7,5x10,5 cm-es, pont akkora, amekkorát a focibírók használnak. Töltsd le, nyomatsd ki, szelfizz vele, küldd el nekünk.
Ezt a Paktumot írták alá a tavalyi tanévben több, mint kilencezren. Most ez egy minta, amit a saját Paktumotokhoz felhasználhattok.
Ezt a mintát kapja meg minden osztály, amelyik csatlakozik a kampányunkhoz és saját kampányokat szervez