Ne Bántsátok Egymást! címmel indítottunk kampányt az iskolai bántalmazás ellen. A kampány fő eleme a Bántalmazás Elleni Paktum, amit szeretnénk, hogy minél több diák és az ő életükben, környezetükben résztvevő felnőttek írjanak alá.
A Paktum célja az iskolai bántalmazás elleni fellépés és a támogató, empátia alapú közbeszéd kultúrájának erősítése. A Paktum aláírására összesen 59 nap áll rendelkezésre január 29 és március 27-e között, az aHang felületén. Ez idő alatt minden hétfőn egy-egy szakértővel járjuk körül az iskolai bántalmazás jelenségét.
A második vendégünk február 5-én 19:00 órától Dr. Borbáth Kata, pedagógiai szakpszichológus, adjunktus, az Együttélés nyelve- Erőszakmentes kommunikációs kurzus szerzője lesz, akivel arról beszélgetünk majd, milyen kapcsolatban van a diákok mentális egészsége az iskolai bántalmazással és mi az empátia alapú kommunikáció szerepe a bántalmazás elleni küzdelemben. Mi már most összegyűjtöttünk rengeteg kérdést, amiikez felteszünk, de ha valami kimaradt, írjátok meg, vagy tegyétek fel Ti magatok a beszélgetés során.
👉Van-e, ás milyen hatása az iskolai bántalmazásnak a diákok mentális egészségére vonatkozóan? ( diákok iskolai teljesítménye, motivációja, mentális egészsége kapcsán)
👉Milyen szerepe van a diákok mentális egészségének a bántalmazás kialakulásában és fenntartásában?
👉Milyen jelek utalhatnak arra, hogy egy diák mentális egészsége sérül a bántalmazás miatt, és hogyan lehet ezeket a jeleket felismerni?
👉Milyen pszichológiai szempontokat kell figyelembe venni az iskolai bántalmazás megelőzésére és kezelésére irányuló mentális egészségügyi programok tervezésekor?
👉Milyen mentális egészségügyi támogatási rendszerek állnak rendelkezésre a diákoknak az iskolában, akik az iskolai bántalmazás áldozatai
👉Hogyan lehet az iskolai közösség bevonásával elősegíteni a pozitív és támogató légkört a diákok mentális egészségének védelmében?
👉Milyen speciális módszerek, eszközök ajánlhatók pedagógusoknak, iskolapszichológusoknak a pozitív, támogató iskola légkör kialakítására?
👉Milyen szerepe van a szülőknek és pedagógusoknak a diákok mentális egészségének támogatásában, különösen, ha az iskolai bántalmazás érinti a diákot?
👉Milyen prevenciós programok és oktatási kezdeményezések segíthetnek a diákok mentális egészségének védelmében az iskolai környezetben?
Ha érintett vagy, érdekel a téma, szeretettel várunk a monitor elé február 5-én, hétfőn 19:00 órától a Kamaszfesztivál facebook oldalán.
A kampányról itt tudhatsz meg többet:
https://kamaszfesztival.hu/ne-bantsatok-egymast/
A Paktumot itt tudod aláírni:
https://szabad.ahang.hu/petitions/ne-bantsatok-egymast-1
Kampányunkat itt tudod támogatni:
https://adjukossze.hu/adomanygyujtes/piros-lapot-az-iskolai-bantalmazasnak-3159